Szybkie metody, jak wybrać łóżeczka dla dzieci

Jak przerobić łóżeczko dziecięce, by najlepiej spełniało swoją funkcję?
11 grudnia 2019
Wiemy, jak wybrać najlepsze łóżeczka dla dzieci
7 stycznia 2020

Czy Twój maluch jest gotowy na łóżeczko dla dziecka? Oto wskazówki, jak możesz się tego dowiedzieć oraz dlaczego kołyska wertykalna DREAMER jest aktualnie najbardziej polecanym meblem dziecięcym.

“Chcę wyjść!” – taką wiadomość przekaże ​​Ci Twój maluch, gdy będzie gotowy pożegnać się z kołyską i przywitać się dziecięcym łóżeczkiem. Twoje dziecko może faktycznie wyrazić niezadowolenie lub, co bardziej prawdopodobne, po prostu przestać spokojnie zasypiać w kołysce. Wtedy masz pewność, że nadszedł ten dzień na zmiany.

Chociaż nie ma ściśle określonego wieku, kiedy maluch jest gotowy do opuszczenia łóżeczka, małe dzieci zazwyczaj robią to w okolicach 18 miesięcy. Czas jest inny dla każdego dziecka, ale należy zwrócić szczególną uwagę na komfort jego spania i odpoczynku oraz na bezpieczeństwo.


Wybór łóżka dla malucha

Masz dwie opcje wyboru łóżka dla dziecka:

  • łóżko dla dziecka, które wygląda jak mini wersja podwójnego łóżka (dla urozmaicenia, może wtedy przypominać samochód wyścigowy, samochód strażacki lub zamek księżniczki),
  • standardowe łóżko dla dziecka, które są dostępne w różnych opcjach, m.in. z dodatkowymi szufladami, schowkiem na pościel dla dziecka, półeczką na książki, wyposażone w poręcze bezpieczeństwa, etc.

Bez względu na wybrany model, jeśli szukasz nowego łóżka dla swojego malucha, upewnij się, że spełnia poniższe warunki:

  • Jest solidne. Na tym łóżku będzie dużo toczenia, skakania, kręcenia się i podskakiwania, więc upewnij się, że wytrzyma wszelkie wybryki Twojego dziecka.
  • Nisko nad ziemią. Łóżko znajdujące się na najniższym poziomie ogranicza obrażenia wynikające z upadków i ułatwia dziecku samodzielne wchodzenie i schodzenie.
  • Wyposażone w boczne poręcze. Łóżko powinno być wyposażone w poręcze boczne lub pozwalać na ich dodanie.
  • Odpowiednio zaprojektowane. Wybierz zagłówek i podnóżek bez ozdób, wycięć lub wypustek, aby zapobiec uderzeniu głową lub przyciśnięciem palców. Sprawdź, czy wykończenie jest gładkie, a wszystkie krawędzie są zaokrąglone.
  • Dopasowane do materaca. Najlepiej jest kupić łącznie: łóżko i materac dla dziecka, aby mieć pewność, że będzie ono dobrze dopasowane (lub kupić łóżko dziecięce, które jest przeznaczone do stosowania ze standardowym materacem łóżeczkowym).
  • Atestowane.

Kołyska, alternatywą dla łóżeczka

Dobre łóżeczko lub kołyska może dać ci trochę potrzebnego czasu dla siebie, podczas gdy dziecko drzemie lub spokojnie śpi przez całą noc. Ze wszystkich łóżeczek i kołysek, eksperci potwierdzają, że to kołyska wertykalna DREAMER jest najlepszym wyborem. Jest wygodna, solidna, uniwersalna i wystarczająco niedroga, aby pozwolić Ci na jej zakup, bez znacznego nadwyrężania budżetu domowego.

Bezpieczne miejsce do spania jest jedną z podstawowych potrzeb dziecka, tak więc kołyska wertykalna DREAMER stanie się centralnym elementem każdego pokoju dziecinnego. Na początek niekoniecznie potrzebujesz pełnowymiarowego łóżeczka, a kołyska może być przyjemnym elementem, który zaoszczędzi miejsce w pokoju.

Pamiętaj, że cokolwiek wybierzesz, umieszczenie kołyski DREAMER w twoim domu może oznaczać ten moment, kiedy zdasz sobie sprawę, że nie ma powrotu – twoje życie wkrótce się zmieni w wielkim stylu. Oznacza to również zobowiązanie do pamiętania o bezpieczeństwie Twojego dziecka.Polskie Stowarzyszenie Pediatrów, zaleca dzieciom posiadanie własnej przestrzeni do spania oraz stosowanie materacy o średniej lub wysokiej twardości. Kołyska wertykalna DREAMER zapewni mu jedno i drugie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.