Strona główna / Wykonanie

  Zrównoważona produkcja

Do produkcji naszych kołysek używamy wyłącznie najwyższej jakości drewna z certyfikatem FSC, pochodzącego ze zrównoważonych plantacji w Austrii. Plantacje te przestrzegają surowych norm użytkowania lasów, uwzględniających kwestie środowiskowe, społeczne i ekonomiczne.

FSC jest międzynarodową organizacją non-profit, która wyznacza standardy dla odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Kiedy drewno opuszcza las z certyfikatem FSC oznacza to, że spełniło wszystkie normy w całym łańcuchu procesu wytwarzania i przygotowania do wydania. Można mieć wtedy pewność, że pochodzi ono z legalnego i odpowiedzialnego źródła, a także nie ma negatywnego wpływu na ludzi, zwierzęta, gospodarkę i przyrodę.

FSC pomaga także podejmować etyczne i rozważne decyzje zakupowe, które nie powodują strat dla środowiska i żyjących w nim zwierząt. FSC jest także członkiem ISEAL, globalnego stowarzyszenia systemów norm społecznych i środowiskowych, do którego należą również Fairtrade, Marine Stewardship Council (MSC) i Rainforest Alliance.

  Najwyższe standardy

Bardzo poważnie podchodzimy do kwestii bezpieczeństwa i standardów jakości, dlatego do produkcji używamy jedynie nieszkodliwych materiałów i surowców, posiadających certyfikat Oeko-Tex® Standard 100. To oznacza, że wszystkie nasze produkty i ich elementy czy użyte tkaniny są wolne od substancji szkodliwych, w stężeniach mogących mieć negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka, takich jak pestycydy, chlorofenole, formaldehydy, barwniki alergizujące, barwniki azowe i ekstrahowalne metale ciężkie. By otrzymać certyfikat „produktu godnego zaufania”, użycie substancji szkodliwych lub potencjalnie szkodliwych musi zostać wykluczone na każdym etapie produkcji.

Certyfikat Oeko-Tex® potwierdza spełnienie wszelkich wymagań bezpieczeństwa, także amerykańskich, wykluczających jakąkolwiek obecność ołowiu w artykułach dla dzieci oraz polskich przepisów prawnych. Certyfikaty te przyznawane są od 1992 roku na całym świecie.

  Ręczne wykonanie

Chcąc tworzyć wyjątkowe i niepowtarzalne produkty, każda kołyska DREAMER™ jest wykonywana ręcznie przez doświadczonego i wykwalifikowanego stolarza. Dzięki temu mamy pewność, że każde łóżeczko zostało stworzone z najwyższą precyzją, pod okiem człowieka, a nie maszyny. W taki sposób dajemy Państwu pewność, że proponowane przez nas produkty są godne zaufania, dopracowane w każdym detalu i… pełne miłości.

W każdej kołysce umieszczamy materac z wytrzymałego bambusa, o wyjątkowych cechach. Bambusowe włókna posiadają bowiem doskonały wskaźnik przepuszczalności powietrza, przez co absorbują i rozpraszają zapachy, zapobiegają powstawaniu pleśni, a także przeciwdziałają rozprzestrzenianiu się alergicznych mikroorganizmów. Bambus imituje też nieszkodliwe promienie podczerwone o niskiej częstotliwości, które rozgrzewają ciało i utrzymują suchy mikroklimat. Spanie na takim podłożu poprawia krążenie krwi, uwalniając do środowiska korzystne ekologicznie jony ujemne. Według licznych badań, ciało ułożone na materacu bambusowym szybciej wchodzi w stan relaksu, dzięki czemu sen jest efektywniejszy i dłuższy.