Strona główna / Korzyści

kołyska

Wyjątkowy sposób poruszania się

W odróżnieniu od standardowych kołysek, DREAMER™ porusza się wzdłuż długiej osi ciała. Takie ułożenie naśladuje naturalny ruch człowieka, dzięki czemu pomaga stymulować układ nerwowy i emocjonalny maluszka, a także wspomaga poprawny rozwój mózgu. Ruch ten odbywa się dzięki zaawansowanemu układowi zawieszenia.

Łagodny ruch łóżeczka powoduje, że niemowlę rozwija umiejętność kontrolowania swojego ciała i trzymania równowagi. Co więcej, nawet tak delikatna aktywność fizyczna w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko powstania opóźnień rozwojowych czy zaburzeń na tle sensorycznym. Podczas takich czynności w mózgu maluszka wydziela się serotonina, noradrenalina i dopamina, które są kluczowymi neuroprzekaźnikami w stymulowaniu i kształtowaniu się układu nerwowego.

księżyc

Spokojny i kojący sen

Delikatny ruch powstający w trakcie bujania działa uspokajająco i kojąco, dzięki czemu maluszek szybciej usypia, a jego sen jest głębszy i bardziej efektywny. Dodatkowo, inteligentna konstrukcja kołyski zapobiega nadmiernemu ruchowi i chroni przed zbyt intensywną stymulacją.

Wieloletnie badania nad aktywnością niemowląt dowiodły, że bujanie i kołysanie znacznie skraca czas usypiania i uspokajania małego dziecka. Dzięki łóżeczku DREAMER™ rodzice mogą więc chwilę odpocząć, jednocześnie przyzwyczajając swoją pociechę do samodzielnego usypiania, ponieważ kołyska imituje delikatne ruchy podobne do noszenia na rękach czy wożenia w wózku.

kąt

Elastyczna i bezpieczna pozycja

W kołysce DREAMER™ zainstalowaliśmy specjalny mechanizm, pozwalający zablokować ulubioną pozycję twojego dziecka. W ten sposób niemowlę może spać czy odpoczywać pod kątem, co w szczególności sprawdza się u dzieci z problemami z oddychaniem, które nie mogą lub nie lubią spać w klasycznej pozycji leżącej.

Możliwość spania w pozycji pod kątem 5% eliminuje również ryzyko zakrztuszenia się czy cofania treści żołądkowych.

serce i tarcza

Zawsze blisko Twojego łóżka

Nasza kołyska została zaprojektowana tak, by idealnie wpasowywała się w „dorosłe” łóżko. Wszystko za sprawą specjalnej konstrukcji ze zsuwanym bokiem, dzięki której rodzice mając maluszka na wyciągnięcie dłoni, budują z nim poczucie bliskości i bezpieczeństwa – nawet podczas snu. Dzięki specjalnej blokadzie, kołyska jest nieruchoma wtedy, gdy zsuwasz bok lub zawsze wtedy, gdy po prostu tego potrzebujesz.

Nie musisz się obawiać o bezpieczeństwo! Inteligentna konstrukcja chroni Twoją pociechę przez wypadnięciem, niezależnie od pozycji kołyski – także wtedy, gdy opuszczasz bok i wpasowujesz go do swojego łóżka.

narzędzia

Składaj i rozkładaj bez narzędzi

Podczas projektowania kołyski DREAMER™ zależało nam na tym, aby była ona możliwie prosta w montażu i demontażu, by ułatwić jej przenoszenie i transport. Udało nam się stworzyć stelaż, który złożysz i rozłożysz dosłownie w kilka minut, bez użycia jakichkolwiek narzędzi!

Dodatkowo, kołyska waży jedynie niecałe 10 kg i jest wyposażona w praktyczną lnianą torbę, przez co możesz ją zabierać wszędzie – na wakacje czy do innego domu. To wszystko zrobisz bez dźwigania, skręcania i analizowania skomplikowanej instrukcji obsługi.

konstrukcja kołyski

Gdy Twoje dziecko podrośnie

Gdy Twój maluszek przestanie już używać kołyski, nie musisz się jej pozbywać. Sprytny projekt łóżeczka sprawia, że możesz je łatwo przekształcić w… dziecięce biurko lub stolik! W ten sposób aktywnie przyczyniasz się do ochrony środowiska, ponieważ nie marnujesz surowców użytych do produkcji, a dajesz im zupełnie nowe życie!

Jeden mebel zastępuje więc aż trzy – łóżeczko, kołyskę i biurko lub stolik. Właśnie tak ochraniasz środowisko i oszczędzasz pieniądze jednocześnie!

bio

Ekologiczne i ręczne wykonanie

Wiemy, jak ważna jest dbałość o środowisko, dlatego nasze kołyski produkujemy z najwyższej jakości drewna z certyfikatem FSC, pochodzącego ze zrównoważonych plantacji drzewnych z Austrii. Plantacje te przestrzegają surowych warunków użytkowania lasów, które uwzględniają dbałość o kwestie środowiskowe, społeczne i ekonomiczne. Co więcej, maszyny których używamy do produkcji zasilane są energią słoneczną, aby możliwie zminimalizować negatywny wpływ naszej pracy na środowisko.

Kołyski DREAMER™ wykonywane są ręcznie przez wykwalifikowanych, doświadczonych stolarzy, przez co każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju.

baby

Materac - W trosce o zdrowie i bezpieczny sen Twojego maluszka.

Każde łóżeczko zaopatrzone jest w wysokiej jakości materac dwustronny o wymiarach 90/40/5 składający się z dwóch niezależnych warstw:

1. Trójwarstwowego pokrowca (konstrukcja 3W) wykonanego z dzianiny materacowej (100% poliester), puszystej włókniny poliestrowej i płaskiej włókniny polipropylenowej.
2. Pianki poliuretanowej.

Materac dziecięcy został wyposażony w pokrowiec, który w łatwy sposób można zdjąć i założyć ponownie, przystosowany do prania w 60°C, Według najnowszych międzynarodowych wytycznych i standardów leczenia oraz profilaktyki chorób alergicznych zaleca się wielokierunkowe działania zmierzające do ograniczenia ekspozycji na alergeny. Wskazane jest między innymi pranie pościeli, poduszek, koców, pokrowców materaców, pluszowych zabawek w temperaturze min. 55°C.

Materac dziecięcy Piankowy charakteryzuje:

  • bardzo dobra sprężystość i stabilne podparcie pleców,
  • twardość zapewniająca swobodną zmianę pozycji dzieciom w wieku niemowlęcym,
  • bezpieczne krawędzie w ułatwiające pionizowanie postawy i stawianie pierwszych kroków,
  • doskonała cyrkulacja powietrza,
  • wielowarstwowy pokrowiec (konstrukcja 3W) łatwy do utrzymania w czystości,
  • wysoka odporność na zużycie i uszkodzenia.