Meble dziecięce – 10 wytycznych, o których warto pamiętać

Pokój dziecięcy dla chłopca – pokój dziecięcy dla dziewczynki – jakie są podstawowe różnice w aranżacji
6 lutego 2020
Meble niemowlęce – o czym należy pamiętać?
20 lutego 2020

Wybór mebli do pokoju dziecięcego często jest przytłaczający ze względu na mnogość dostępnych obecnie opcji. Łóżeczka dla dzieci z pojemnikiem na pościel, komody dla dzieci z szufladkami, szafki dla dzieci, kołyski… Można dostać zawrotu głowy.

Ale wystarczy postępować zgodnie z przedstawionymi poniżej sugestiami, aby zawęzić wybór i wybrać dobrze.

 1. Przewijak dla dziecka
  Przewijak jest koniecznością, w przypadku niemowląt i małych dzieci. Bezpieczeństwo jest najważniejsze: wybierz przewijak, który jest solidnie skonstruowany i posiada pasek bezpieczeństwa, gładko zaokrąglone rogi i co najmniej niską poręcz, aby zapobiec upadkowi. Wybierz przewijak dla dziecka z półkami; zwiększy to stabilność i zapewni wygodne otwieranie schowków na pieluchy i ubrania dla dzieci.
 2. Komoda dla dziecka
  Wiele osób używa komody lub komody zwieńczonej wodoodporną podkładką jako przewijaka, ale szuflady są mniej wygodne niż półki, a brak poręczy może być ryzykowny. Jeśli chcesz użyć tradycyjnej komody jako przewijaka, zmodernizuj go za pomocą prostych szyn profilujących dostępnych w lokalnym sklepie meblowym i upewnij się, że są gładko wykończone.
 3. Zabawki dla dziecka
  Im większe dzieci, tym mniejsze stają się ich zabawki. Zwłaszcza bloczki i koraliki wślizgują się z irytującą regularnością we wszystkie możliwe miejsca i otwory. Aby trzymać małe zabawki poza zasięgiem rodzeństwa w wieku przedszkolnym, przechowuj je w pudełkach, na wyższych półkach. Stylowe pudełka dodadzą kolorowej, przyjaznej atmosfery w pokoju i ułatwią znalezienie tego, co w danym momencie jest potrzebne.Im łatwiej możesz odłożyć rzeczy z powrotem tam, gdzie powinny się znaleźć, tym po prostu mniej zmagań Cię czek (i mniej ostrych małych butów Barbie lub Lego, na które nadepniesz o 2… nad ranem).
 4. Meble dla dzieci
  Kiedy dzieci rozpoczynają naukę w szkole, docenią meble i zestawy meblowe dla dzieci, które pomogą im na organizację: pracy domowej, sprzętu sportowego i osobistych skarbów. Do tego czasu ucz dzieci, aby utrzymywały porządek w swoich rzeczach, zapewniając tyle otwartych lub przezroczystych pudeł, pojemników i koszy, ile mają rodzajów zabawek.Pamiętaj, że nawet najmłodszych można nauczyć, aby nie chodziły po dywanie, gdzie leżą rozsypane zabawki (wtedy nikt się nie potknie), a starsze dzieci warto uczyć, by trzymały swoje mniejsze zabawki poza zasięgiem małego rodzeństwa.Katalogi i sklepy specjalizujące się w artykułach dla dzieci i akcesoriach dla pokoju dziecięcego, oferują obecnie pomysłowe, dobrze wyglądające rozwiązania dostępne dla różnych preferencji.
 5. Szafki dla dzieci
  Gdy Twoje dziecko wyrośnie z łóżeczka lub kołyski, przyda się mu jakiś stolik nocny, aby postawić szklankę czy książeczkę na dobranoc. Preferowane są stoliki dla dzieci, posiadające zaokrąglone rogi, dogodnym rozwiązaniem jest także dodatkowa półka dla dziecka lub szuflada.
 6. Regały i inne meble dla dzieci
  Jeśli masz mały regał z dwiema półkami, małą komodę, a nawet szafę dla dziecka z dwiema szufladami, możesz przymocować okrągły lub owalny blat wykonany z drewna lub litego materiału. Dla małych dzieci – i tych dużych, które uwielbiają bójki na poduszki – na nocnej szafce często aż strach montować lampkę nocną. Wtedy lepiej wybrać lampę ścienną.
 7. Biurko dla dziecka
  Bardzo często na biurku dziecko wykonuje zadania domowe i posiada tam komputer. Biurka dla dzieci z opuszczanymi półkami na klawiaturę są dostępne w każdym rozmiarze i stylu, więc nie będziesz mieć problemu z dopasowaniem go do dowolnej przestrzeni i dowolnego schematu dekoracyjnego.
 8. Stoliki i krzesła dla dzieci
  Młodsze dzieci będą zadowolone ze stołu i krzesła na odpowiedniej wysokości, a nawet większe dzieci często wolą odrabiać lekcje w kuchni lub na stole w pokoju rodzinnym. Kupując stolik lub krzesełka dla dziecka pamiętaj, aby zadbać o jego prawidłowa postawę i dobrać meble w odpowiednim rozmiarze.
 9. Lampka dla dziecka
  Warto zatroszczyć się o wzrok dziecka, by nie cierpiało z powodu niedostatecznego oświetlenia, więc lampa nie powinna znajdować się tylko na suficie. Zadbaj o to, aby Twoje dziecko korzystało z odpowiedniego oświetlenia, które z kolei zadba o jego komfort pracy/zabawy.
 10. Kołyska czy łóżko?
  Pomimo tego, że odpoczynek i spokojny sen zwykle utożsamia się z łóżeczkiem dla dziecka, to tak naprawdę nic nie wpływa na jego komfort i zdrowie, jak kołyska wertykalna DREAMER. O ile mamy do czynienia z dzieckiem kilkumiesięcznym, to specjaliści zalecają stosowanie właśnie kołysek wertykalnych DREAMER, które spełniają najwyższe standardy europejskie, dotyczące bezpieczeństwa.

Pamiętaj, że zdrowie i bezpieczeństwo Twojego dziecka są najważniejsze. Zadbaj więc o to, już w momencie urządzania jego pokoju, a w przyszłości z pewnością przyniesie to wymierne korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.