Jak wybrać pościel dla dziecka oraz krzesło do biurka dla dziecka?

10 porad, jak wybrać materac dla dziecka
11 grudnia 2019
Ciekawi Cię, jakie elementy są niezbędne w pokoiku Twojego dziecka?
11 grudnia 2019

W dobrej pościeli łatwiej zasnąć i wyspać się, dlatego tak istotne jest, żeby dziecko posiadało wygodny komplet już od najmłodszych lat. Nie jest to rzecz, którą należy ignorować. To samo dotyczy krzesła przy biurku, jeśli będzie niewygodne może prowokować choroby kręgosłupa. Sprawdź, czego potrzebuje Twoje dziecko.


Dobry materiał na pościel

Sklepy oferują mnóstwo produktów do spania – poduszki, poduszeczki, kołdry, prześcieradła, w tym cała pościel dla dzieci nieraz kuszą cenami oraz kolorami. Jednak zamiast sugerować się ceną, lepiej sprawdzić materiał. Pościel dla dziecka powinna być wykonana z naturalnych materiałów, najlepiej z bawełny wysokiej jakości. Daje to pewność, że odprowadzanie wilgoci stanie się prawidłowe, a skóra zacznie oddychać. Sztuczne materiały blokują przepływ powietrza, powodując, że dziecko przegrzewa się, częściej wybudza, a nawet może dostać oparzeń. Sprawdzenie jakości materiału dotyczy nie tylko samej pościeli, ale również poszewek. Jeżeli ubierze się kołdrę oraz poduszki w syntetyczne poszewki da to taki sam efekt, jakby cała pościel była taka.


Zasady pielęgnacji pościeli

W przypadku pościeli do łóżeczka dziecięcego ważne jest przyjrzenie się, jaka jest temperatura prania pościeli i prześcieradeł. U dzieci jest to istotne, ponieważ częściej zdarza im się ją pobrudzić. Najlepiej sprawdzą się zestawy, których producent dopuszcza pranie ich w wysokiej temperaturze. Im wyższa, tym lepiej. Jest to większa gwarancja pozbycia się nie tylko ewentualnych zabrudzeń, ale również roztoczy, które lubią przebywać w pościeli. Ich nadmiar jest szkodliwy i może prowadzić do rozwoju alergii u dzieci. Warto mieć świadomość, że bardzo kolorowa pościel – tak kusząca dla dziecka – może być prana w niższych temperaturach, 30-40 st. Celsjusza. W takiej sytuacji po praniu należy wyprasować ją dla pewności, że wszystkie mikroby zostały zneutralizowane.


Pościel na sezon lub na cały rok

Praktycznym rozwiązaniem jest zakup pościeli całorocznej dla dziecka. Kołdra i poduszka albo poduszki w większej ilości są dostosowane do zmieniających się warunków na dworze oraz w domu. Latem są przewiewne, zimą natomiast ogrzewają dziecko, gdy za oknem ziąb i łóżeczko dziecięce staje się przytulnym azylem. Przed zakupem należy sprawdzić na metce czy pościel posiada ekologiczne antyalergiczne wypełnienie, które zapobiega namnażaniu się roztoczy oraz rozwojowi grzybów i bakterii.

Pościel dla dziecka na cały rok nie oznacza jednak, że nie trzeba jej wymieniać. W miarę jak dziecko będzie rosło potrzebne są nowe rozmiary, zwłaszcza kołdry. Gdy szuka się pościeli dla 2-3 latka można od razu kupić nieco większą, żeby służyła przez kilka lat.


Krzesło do biurka dla dziecka – regulacja wysokości

Zakup krzesła do biurka dla dziecka nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Mebelki dziecięce wymagają poświęcenia im większej uwagi i szczegółowego dopasowania wymiarów. W przeciwnym razie odbije się to niekorzystnie na zdrowiu dziecka, szczególnie na jego kręgosłupie.

Istotne jest zadbanie o krzesło z regulacją wysokości. Będzie nie tylko praktyczne, ale i wystarczy na dłużej. Dziecko będzie mogło dostosować je do indywidualnych potrzeb, dbając o to, żeby siedzieć na tyle wysoko, aby odrabianie zadań oraz inne czynności przy biurku były wykonywane bez garbienia się. Ułatwi to też przyjecie pozycji z nogami na podłodze.

Ważna jest także regulacja oparcia krzesła do biurka dla dziecka, żeby młody uczeń mógł wyprostować się i mieć plecy prostopadle do podłoża.


Oparcie w krześle dla dziecka

Oparcie w krześle do biurka jest szczególne istotne. Powinno być dopasowane do kształtu pleców. W przeciwnym razie będzie niewygodne, a trzeba pamiętać, że dziecko spędza na nim sporą część dnia. Dobre oparcie powinno kończyć się powyżej łopatek, chociaż wygodne będzie także krzesło wyższe, z zagłówkiem, aby dziecko mogło oprzeć również szyję.


Podłokietniki dla wygody

Istotnym elementem są też podłokietniki, które ułatwiają stabilizowanie ramion w odpowiedniej pozycji. Utrudniają ewentualne garbienie się, podtrzymują łokcie w prawidłowej pozycji zapewniając dziecku komfort pracy na krześle do biurka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.