Jak przerobić łóżeczko dziecięce, by najlepiej spełniało swoją funkcję?

Ciekawi Cię, jakie elementy są niezbędne w pokoiku Twojego dziecka?
11 grudnia 2019
Szybkie metody, jak wybrać łóżeczka dla dzieci
30 grudnia 2019

Już dawno minęły czasy, kiedy rodzice polegali tylko na jednym lub dwóch rodzajach akcesoriów dla dzieci, w których mogłoby ono odpoczywać, bawić się lub spać. Obecnie na polskim rynku łóżeczek, gondoli i kołysek dla dzieci, istnieje szeroki wybór wielu typów każdego z tych produktów.

Rodzice mają teraz niesamowitą gamę opcji do wyboru, które ułatwią dziecku zasypianie i pozwolą na jego zdrowy i spokojny sen. Meble dla dzieci to duży wybór – od łóżeczek, które można ustawić obok łóżka dla dorosłych, po samo kołyszące się elektroniczne kołyski.

Eksperci twierdzą jednak, że najbezpieczniejszą opcją nie jest ani gondola ani zwykłe, tradycyjne łóżeczko z twardym materacem, bez opuszczanych boków lub wąskich szczelin między listwami.


Gdzie ustawić łóżeczko dla dziecka?

Oprócz zakupu łóżeczka, o którym wiesz, że jest bezpieczne, ważna jest również pozycja łóżka w sypialni lub pokoju dziecinnym. Przez pierwsze sześć miesięcy najbezpieczniej jest, aby dziecko spało w tym samym pokoju, co Ty, dlatego postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo w nocy. Produkt taki jak Kołyski wertykalne DREAMER  przeszły rygorystyczne testy laboratoryjne pod kątem bezpieczeństwa i trwałości.


Z dala od oczywistego niebezpieczeństwa

 • Unikaj stawiania łóżeczka lub kołyski pod wiszącą na ścianie ramą, zwłaszcza ze szkłem lub lustrem.
 • Trzymaj łóżeczko z dala od półek i szafek.
 • Kable zasilające stanowią zagrożenie uduszenia i powinny być trzymane poza zasięgiem dziecka; nawet najmniejsze dzieci mogą mieć dość mocny uchwyt.

Z dala od źródeł ciepła

 • Niemowlęta nie potrzebują wyjątkowo ciepłych pokoi, a całonocne ogrzewanie rzadko jest potrzebne (optymalna temperatura to 18 stopni).
 • Niemowlęta nigdy nie powinny spać przy kaloryferze lub w bezpośrednim świetle słonecznym.
 • Aby kontrolować temperaturę, kup prosty termometr pokojowy.

Z dala od niebezpiecznych elementów

 • Nie zostawiaj niczego w łóżeczku ani nie umieszczaj łóżeczka w pobliżu innego mebla, który mógłby zapewnić przyczółek i pozwolić dziecku na wydostanie się.
 • Zderzaki na łóżeczko, które nie są ogólnie zalecane ze względu na niebezpieczeństwo, należy usunąć, gdy dziecko będzie w stanie podnieść się na dłoniach i kolanach. Chodzi o to, aby nie mogły pomóc w wydostaniu się.
 • Upewnij się, że nie ma żadnych sznurków lub zderzaków na łóżeczku, które stanowią ryzyko uduszenia.

Z dala od zasłon i żaluzji

 • Sznury i sznurki z zasłon i żaluzji to kolejne potencjalne ryzyko uduszenia – trzymaj je z dala.
 • Mogą również dać dziecku możliwość przytrzymania się ich i wyciągnięcia z łóżeczka.

Zamiast łóżeczka dla dziecka, zdecyduj się na kołyskę wertykalną

Wyślij swoje maleństwo do krainy marzeń w najlepszej na rynku, kołysce wertykalnej DREAMER. Ta kompaktowa i przyjazna dziecku kołyska jest łatwa w przenoszeniu, dzięki lekkości i komfortowym kształtom. Dodatkowo, bez problemów możesz ustawić ją obok własnego łóżka, aby mieć łatwy dostęp do dziecka.

Uznaje się, że dziecko powinno spać w kołysce do ukończenia sześciu miesięcy lub do momentu osiągnięcia około 15 kg. Wtedy będzie prawdopodobnie gotowe do zmiany otoczenia z kołyski wertykalnej na łóżeczko dla dziecka, dodatkowo zlokalizowane w jego własnym pokoju dziecięcym. Pamiętaj, że różne łóżeczka i kołyski mają różne ograniczenia wagowe, więc koniecznie sprawdź to przed zakupem.


Kołyska wertykalna DREAMER

Nowoczesna kołyska wertykalna DREAMER służy również jako łóżko i sposób na uspokojenie dziecka. Chociaż dostępnych jest wiele stylów, bezpieczeństwo Twojego dziecka powinno być istotniejsze niż wygląd i kolor kołyski.

Eksperci ds. Bezpieczeństwa sugerują, że kupując kołyskę lub łóżeczko dla dziecka, wybrać kołyskę wertykalna DREAMER, która  kołysze dziecko w rytm podobny do tego, jaki zna z brzucha matki. Kołyska DREAMER posiada również wszelkie niezbędne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa, które gwarantują pełen komfort i bezpieczeństwo Twojemu dziecku.

Kołyska wertykalna DREAMER jest obecnie uznawana za najbezpieczniejsze miejsce, w którym Twoje dziecko może odpoczywać, bawić się, zasypiać i spać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.