Chcesz wiedzieć, jak dobrze wybrać łóżeczko dziecięce lub przerobić łóżeczko dziecięce?

Kołdra obciążeniowa dla dzieci
19 marca 2020

Ponieważ łóżeczka i kołyski są podstawowymi meblami, które powinny znaleźć się w pokoju malucha, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie – coś tradycyjnego, a jednocześnie użytkowego i na każdą kieszeń. Wyszukaliśmy opinie ekspertów na temat niektórych rozwiązań, a także przeczytaliśmy opinie rodziców na temat popularnych produktów. Efekt jest jeden. Kołyska wertykalna DREAMER nie ma sobie równych!


Kołyska wertykalna DREAMER

Kołyska z serii DREAMER to solidne i wygodne rozwiązanie. To wysokiej klasy mebel dla dziecka, z unikalnym adaptowalnym designem. Kołyska wertykalna DREAMER to kołyska dla dziecka, zajmująca niewiele przestrzeni, a dodatkowo bardzo łatwa i wygodna w przenoszeniu.

Szczególną uwagę należy zwrócić zwłaszcza na typ kołyski DREAMER. Jest to kołyska wertykalna, co oznacza, że wprawiona w ruch, wykonuje określone ruchy, które są w stanie w większym stopniu wpłynąć na spokój i relaks, jaki daje dziecku odpoczynek w kołysce. Kołyska wertykalna DREAMER swoimi ruchami, przypomina dziecku momenty, kiedy znajdowało się ono w brzuchu matki. Niemowlę odbiera to jako przyjazną ostoję i miejsce najlepsze do odpoczynku.


Bezpieczeństwo Twojego dziecka z kołyską wertykalną DREAMER

Niemowlęta potrzebują dużo snu, a przez pierwsze dwa lata swojego życia, spędzają średnio więcej czasu na spaniu niż na funkcjonowaniu. Bez względu na to, czy dziecko śpi w kołysce czy w łóżeczku, zdecydowanie należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo mebla. Warto poświęcić czas na wybranie odpowiedniego dla siebie i dla swoich pociech.


Gdzie umieścić kołyskę dla dziecka?

Niemowlęta mają mniejszą kontrolę nad temperaturą swojego ciała, dlatego kołyska dla dziecka nie powinna znajdować się w pobliżu kaloryfera lub okna, przez które wpada nadmierna liczba promieni słonecznych. Weź pod uwagę także fakt, że kołyska dla niemowlaka nie może znajdować się w pobliżu przewodów elektrycznych i urządzeń elektronicznych.


Wewnątrz łóżeczka

Producent kołysek wertykalnych DREAMER informuje, że najbezpieczniejszym wyborem jest niewkładanie do kołyski miękkich zabawek, klocków, jedzenia, etc. – włącznie z pozostawieniem ich tam na dłuższy czas. Owszem, dziecko może się bawić w kołysce DREAMER, będzie to dla niego z pewnością wyjątkowe przeżycie, jednak musisz pamiętać, że aby zapewnić mu najwyższą jakość snu, nie może mieć ono wokół siebie zbędnych przedmiotów – dotyczy to wszystkich produktów z serii kołysek i łóżek. Jest tak, ponieważ dotychczas przeprowadzone badania jasno dowodzą, że najbezpieczniejszym sposobem na spokojny sen dziecka jest zastosowanie płaskiego materaca o średniej lub wysokiej twardości oraz zapewnienie dziecku pełnej przestrzeni do snu.

Niektóre elementy dodawane do łóżeczek lub kołysek dla dzieci, mogą zwiększać ryzyko wystąpienia urazu głowy, a także zwiększać ryzyko wypadków. Wynika to z ryzyka uduszenia i / lub uderzenia, a także z ewentualności, że można je wykorzystać do wspinania się, gdy dziecko staje się bardziej ruchliwe. Nie dotyczy to jednak kołysek wertykalnych DREAMER, które nie bez powodu są uważane za najbezpieczniejsze akcesoria dla dzieci w wieku niemowlęcym.


A co, jak chcesz przerobić łóżeczko dla dziecka?

Pewnie niejeden raz zadawałaś sobie pytanie, co zrobić z łóżeczkiem, bo przecież dziecko tak szybko z niego wyrasta! Jak każdemu meblowi, także łóżeczku, można dać drugie życie poprzez recykling. Z dziecięcego łóżeczka da się zrobić ławkę, huśtawkę, biurko, a nawet schronienie dla psa. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Szczebelki są często wykorzystywane jako stojak na rowery czy wieszak na dziecięce zabawki. Wystarczy trochę umiejętności, Pan Domu lub Pani domu z zacięciem majsterkowicza i łóżeczko przemienia się w inny praktyczny element.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.