10 porad, jak wybrać materac dla dziecka

Jak wybrać pościel dla dziecka oraz krzesło do biurka dla dziecka?
11 grudnia 2019

Zmęczone dziecko nigdy nie jest szczęśliwym dzieckiem, a nieszczęśliwe dziecko oznacza wyczerpanych, pozbawionych snu rodziców! Dlatego ważne jest, aby znaleźć odpowiednią dla niego kołyskę oraz zainstalować w niej odpowiedni materac – wtedy, bez obaw, można cieszyć się ciszą i spokojem, posiadając jednocześnie świadomość, że dokonany wybór niesie również korzyści dla dziecka, w postaci komfortu i troski o jego zdrowie.


Kołyski wertykalne dla dzieci

Zanim wybierzesz odpowiedni materac dla dziecka, zadbaj o odpowiednie łóżko dziecięce. W przypadku dziecka kilkumiesięcznego, znakomitym wyborem będzie zakup kołyski wertykalnej, który wykonuje ruch o wiele zdrowszy i wygodniejszy dla dziecka, niż standardowe typy kołysek.

Kołyskę wertykalną można mieć obok łóżka i wprawiać ją w ruch bez żadnego wysiłku wiedząc, że Twoje dziecko doświadcza w tym momencie największej przyjemności.

Kołyski wertykalne są idealne do przemieszczania się z pokoju do pokoju ze względu na ich mały rozmiar i lekkość, aby mieć oko na dziecko podczas drzemki.


Jak wybrać najlepszy materac dla dziecka?

Aby zapewnić swojemu dziecku jak najwyższy komfort odpoczynku, a także mieć pewność, że dziecko leży na najlepszym materacu, który zadba o kształtowanie jego prawidłowej postawy, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Poniżej znajdziesz 10 obszarów, na jakie powinieneś zwrócić uwagę, kupując materac dla dziecka:


Zwróć uwagę na gęstość materaca

Szukając najlepszego materaca dla swojego dziecka wiedz, że im będzie on gęstszy, tym lepiej. Możesz sprawdzić gęstość materaca według jego twardości. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, to materac, który szybko zaczyna wiotczeć i rozpadać się. Jednym z najlepszych testów, które możesz zrobić, aby sprawdzić gęstość materaca, jest ściśnięcie rąk po bokach materaca. Jeśli potrafisz z łatwością go ścisnąć, nie jest wystarczająco gęsty.


Wybierz materac sprężynowy

Jedną z głównych zalet materacy sprężynowych jest to, że wytrzymują dłużej niż pianka.A jedynym tego powodem jest fakt, że zawierają one sprężyny wykonane ze stali.Głównym celem stosowania tego typu sprężyn jest zapewnienie, że materac będzie w stanie wytrzymać nacisk z upływem czasu.Powinieneś więc poszukać materaca, który ma co najmniej 150 sprężyn.


Wodoodporność

Kiedy szukasz materaca dla swoich dzieci, musisz upewnić się, że jest on wodoodporny. W końcu wiesz, jakie są dzieci. Gdy są jeszcze niemowlętami, możesz liczyć na siusiu, kupę, rozlanie mleka z butelki, a nawet wymiotowanie. Upewnij się więc, że kupowany materac jest wodoodporny lub przynajmniej kup wodoodporną osłonę, aby go ochronić.


Wybierz materac, który można prać

Na materacach gromadzą się roztocza, które mogą stanowić problem dla wszystkich dzieci, szczególnie tych cierpiących na alergie. Tak więc musisz upewnić się, że kupiony materac nadaje się do prania.


Ekologiczne materiały

Jedno jest pewne: kochamy nasze dzieci i chcemy, aby były bezpieczne, bez względu na to, czy śpią czy nie. Zdecydowanie powinieneś rozważyć zakup ekologicznego materaca. Tego rodzaju materace nie zawierają żadnych szkodliwych chemikaliów, takich jak poliuretan, LZO, ftalany, środki zmniejszające palność lub jakiekolwiek inne opary lub metale ciężkie.


Postawa podczas spania

Prawdopodobnie już słyszałeś, że dobry materac do łóżeczka musi być twardy, aby zadbać o odpowiednią postawę dziecka. Ale czasy się zmieniają i obecnie zakłada się, że lepiej jest mieć miękką wyściółkę, ponieważ może to pomóc kręgosłupowi zachować naturalną krzywiznę.


Pomyśl o przyszłości

Kupowanie materaca nie jest czymś, co robisz codziennie, a nawet co roku. Dobry materac może mieć bardzo długą trwałość. Wybierz więc dobrze, aby mieć pewność, że kupisz taki materac dla dziecka, który jest wystarczająco trwały, aby posłużyć przez lata.


Wytrzymałość materiałów

W przypadku materaca dla dziecka, kluczowa jest jakość i wytrzymałość materiałów, z jakich został wyprodukowany. Dzieci uwielbiają skakać po materacu, bawić się na nim, a do codzienności należą również „małe” wypadki, jak rozlanie picia, zabrudzenie jedzeniem, itd. Upewnij się, że wybrany przez Ciebie materac dla dziecka, przetrwa wszelkie niedogodności.


Czystość

Podczas, gdy wszystkie nowe materace muszą być czyszczone, zanim zostaną użyte, w rzeczywistości roztocza zaczną się rozwijać wcześniej lub później. Ale utrzymując materac w czystości, zapobiegniesz ich gromadzeniu się. Mając to na uwadze, należy rozważyć cotygodniowe czyszczenie pościeli i wietrzenie pokrowca.


Twardy materac

Twardość materaca, którą kupujesz dla swoich dzieci, ostatecznie zależy od ich wieku. Ale prawda jest taka, że ​​większość materacy dla dzieci ma średnią twardość, która powinna być odpowiednia dla dzieci w każdym wieku.Ale jeśli uważasz, że materac nadal nie jest wystarczająco twardy, możesz również rozważyć zakup nakładki na materac, aby pomóc Ci dostosować jej twardość.

Pamiętaj, że materac ma bardzo duży wpływ na komfort snu i odpoczynku Twojego dziecka. Zadbaj o jego zdrowie, wybierając materac, który zadba o ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.